ODWIEDZAJ – BĄDŹ NA BIEŻĄCO:

2019

8 listopada, czyli dwa dni przed Międzynarodowym Dniem Jeża, razem ze Stowarzyszeniem Ochrony Sów zorganizowaliśmy prelekcję oraz warsztaty poświęcone tym uroczym ssakom. Na terenie II LO w Sopocie, w ramach projektu edukacyjnego „W trosce o dzikość – pomagaj z głową!”, zaintersowane osoby miały możliwość zdobycia wiedzy na temat etogramu jeży, jak i spróbowania swych sił w budowaniu budek hibernacyjnych dla tych ssaków.

Zapraszamy do zapoznania się z relacją audio przygotowaną przez Radio Gdańsk, gdzie nasi pracownicy przybliżają kulisy pracy z tymi wyjątkowymi stworzeniami.


Ośrodek po raz drugi gości ekipę nagraniową serialu „Weterynarze z sercem”. Nakręcony materiał wchodzi w skład czwartego sezonu programu, który jest emitowany na kanale pierwszym TVP. Widzowie od kulis mogą zobaczyć jak pomagamy jeżom, mewom, sowom oraz ikonie naszego szpitala – Odynowi, mówiącemu krukowi.


2016

„Ostoja” bierze udział w pierwszym sezonie serialu „Weterynarze z Sercem” emitowanym na kanale drugim TVP. W naszym Ośrodku nakręcono trzy epizody: o bocianie, jeżu i puszczyku.