Pomorski Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt Ostoja w Pomieczynie wraz z Stowarzyszeniem Ochrony Sów zaprasza przedszkola i szkoły z obszaru Sopotu do bezpłatnego udziału w projekcie edukacyjnym „W trosce o dzikość – pomagaj z głowa!” dofinansowanym przez Gminę Miasta Sopot

Prowadzimy nabór na 20 bezpłatnych warsztatów (45 min.). Opowiemy na nich, jak funkcjonuje ośrodek Ostoja, jakie zwierzęta żyją w pobliżu człowieka, jak udzielać pomocy poszkodowanym dzikim zwierzętom, jak je chwytać i transportować, tak by nie zaszkodzić im i sobie, jak radzić sobie w stresującej sytuacji. Opowiemy o życiu najczęściej spotykanych gatunków, zagrożeniach antropogenicznych i specyficznych problemach wynikających z położenia miasta nad Zatoką Gdańską.

Poprowadzimy też 2,5 godzinne warsztaty o prawidłowym dokarmianiu zimujących ptaków wodno-błotnych i przy karmniku i samodzielnie zrobimy kule tłuszczowe. Na innym warsztacie, o jeżach, zbudujemy budy dla tych ssaków.

Warsztaty prowadzić będą: Aleksandra Mach, Maja Stawiska, Małgorzata Stachurska, Leszek Damps – pracownicy Ostoi oraz Ewelina Kurach i Michał Malawski – członkowie Stowarzyszenia Ochrony Sów.

Edukujemy z zasadą „zero waste” i dlatego postawiliśmy m.in. na stemple z grafikami autorstwa Agnieszki Borowskiej. Pierwszą grafikę – o tym, jak postępować ze zdrowymi podlotami sów – możecie już zobaczyć.

Informacje o projekcie i zapisy na warsztaty u koordynatora projektu, Eweliny Kurach.
Kontakt: [email protected]

Decyduje kolejność zgłoszeń! Edukację kończymy z początkiem grudnia br.

Plakat informacyjny do pobrania tutaj.

Więcej o projekcie tutaj.

Tekst: Ewelina Kurach

SOPOT. ZAPISY NA WARSZTATY „W TROSCE O DZIKOŚĆ – POMAGAJ Z GŁOWĄ!”.
Tagi: